Швеція відновила розслідування проти Ассанжа за звинуваченням у зґвалтуванні

<span>Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж був затриманий поліцією в Лондоні у квітні</span> — Швеція відновила розслідування проти Ассанжа за звинуваченням у зґвалтуванні
Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж був затриманий поліцією в Лондоні у квітні
Засновник Wikileaks заперечує звинувачення, стверджуючи, що інтимні стосунки сталися за згодою обох сторін Об этом сообщает vseizvestia.in.ua со ссылкой на СМИ.


Шведський прокурор повідомив про відновлення розслідування у справі за звинуваченням засновника порталу Wikileaks Джуліана Ассанжа в зґвалтуванні, яке припинили у 2017 році.


Про це пише Reuters.


«Шведський прокурор заявив, що обставини тепер дозволяють екстрадицію до Швеції з Британії. Повідомив, що необхідно провести новий допит Ассанжа», — йдеться у повідомленні.


Запит на відновлення провадження минулого місяця подав адвокат жінки, яка звинувачує Ассанжа у зґвалтуванні у Швеції у 2010 році.


Засновник Wikileaks заперечує звинувачення, стверджуючи, що інтимні стосунки сталися за згодою обох сторін.


Нагадаємо, 1 травня Ассанжа ув’язнили на 50 тижнів в Британії, за те, що він переховувався від арешту в посольстві Еквадору у Лондоні.


11 квітня його затримали в посольстві Еквадору в Лондоні після того, як еквадорський суд скасував рішення про надання йому притулку.


Ассанж перебував на території еквадорського посольства в Лондоні з 2012 року. Він не міг покинути територію дипмісії, оскільки побоювався арешту за запитом Швеції та подальшої екстрадиції в США.


У свою чергу американська влада звинувачує Ассанжа в публікації секретних матеріалів Держдепартаменту. Йому загрожує до 35 років в’язниці і навіть смертна кара. Сам Ассанж звинувачення відкидає і вважає їх політично мотивованими.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/shveciya-vidnovila-rozsliduvannya-proti-assanzha-za-zvinuvachennyam-u-zgvaltuvanni-593128.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя